External Part-Time

Unit Title Department During Tenure
Association for Evolutionary Economics Committee Member 20170127-20181231
Forum for Social Economics (ESCI) Associate Editor (副主編) null 20140301-
Journal of Economic Surveys (SSCI; 2019 Impact Factor: 3.126) Associate Editor (副主編) null 20120601-
國立聯合大學 院長 管理學院 20120201-20140731

Secondment Record

Unit Title During Tenure
國立聯合大學 院長 2014/02/01-2015/01/31
國立聯合大學 院長 2012/02/01-2014/01/31